V roce 2006 jsme obnovili oblíbený tábor v malebném, člověkem téměř nepoznamenaném prostředí v blízkosti řeky Střely a nejmenšího městečka ve střední Evropě – Rabštejna nad Střelou. Stěhovali jsme se jen několik kilometrů proti proudu řeky Střely. Do nedotčené přírody se snažíme příliš nezasahovat, i z toho důvodu je náš tábor tvořený stany s podsadou a několika dřevěnými budovami. Dřevěné budovy – kuchyně, jídelna, zdravotní srub a klubovna vedoucích – jsou jediné objekty, které zůstávají na louce celoročně.

Ubytování

Děti jsou ubytovány ve stanech s podsadou po dvou. Stany jsou vybaveny lůžky s matracemi. K naprostému pohodlí dítěte už stačí jen kvalitní spací pytel, který si děti sami přivezou. Dobré je mít i malý polštářek pod hlavu a třeba ještě deku, ale to už není nutností.

Stravování

Strava je podávána 4x denně v dostatečném množství. Děti si samozřejmě mohou přidat, když mají málo, nebo si kdykoliv přijít, když mají hlad. Máme kvalifikovaného a dlouhými lety prověřeného kuchaře, který je mezi dětmi velmi oblíbený.

Program

Program připravuje skupina vedoucích už během roku před zahájením samotného tábora. Na program je kladen velký důraz, protože tvoří páteř celého čtrnáctidenního pobytu. Program je koncipován jako celotáborová hra, která má daný příběh směřující ke zdárnému konci. Soutěže jsou připravovány tak, aby se mohly uplatnit všechny věkové kategorie dětí. Tábor je zaměřen na vedení dětí k samostatnosti, poznávání přírody a rozvíjení sportovní zdatnosti. Organizujeme také celodenní výlety, karneval, táboráky a další akce. Zajímavostí je tzv. táborový BAR, kde si děti mohou za „táborové penízky“ získané v soutěžích zakoupit nějakou dobrůtku, či drobnost pro potěšení.